Каміни з цегли

Хто не мріє про каміні у себе вдома? Адже цей опалювальний «прилад » є не лише засобом для отримання тепла , а й відмінним декоративним елементом , здатним прикрасити будь-який інтер'єр . Як і раніше найбільш простим у виконанні є цегляний камін. Пристрій такого вогнища представлено топкою , димоходом і порталом . Але не варто думати , що простота будови увазі можливість самостійного його створення. При будівництві необхідно враховувати безліч факторів , які в подальшому будуть впливати не тільки на зовнішній вигляд , але і на функціональність.
різновиди:
1 . П -подібний - являє собою класичний вогнище , який може бути декорований різними архітектурними елементами ;
2 . У стилі Модерн - їм властива витягнута прямокутна або напівкругла форма;
3 . У стилі Кантрі - мають масивну дерев'яну балку і Д -подібну форму ;
4 . У стилі Hi -Tech - у своїй основі несуть новітні матеріали , які надають химерний вигляд.
- За способом установки в приміщеннях:
1 . Кутові - як видно з назви , встановлюється безпосередньо в кутку кімнати. Завдяки такому розташуванню він здатний опалювати відразу кілька кімнат;
2 . Закриті - дане розташування увазі його установку ще на стадії будівництва будівлі. У цьому випадку розташовується безпосередньо в стіні. Таке розташування займає мінімум місця;
3 . Відкриті - призначені для великих будинків . Вони розташовуються посередині приміщення , забезпечуючи , таким чином , більш ефективний його нагрівання . Димохід в такому випадку підвішується за допомогою спеціальних ланцюгових кріплень.

Вибираємо місце для каміна з цегли

Від правильності вибору розташування вогнища в кімнаті буде залежати його ефективність в якості обігрівального кошти. Притому важливо пам'ятати , що цегляний камін не зможе забезпечити постійне підтримання температури на певному рівні. Це пов'язано з його будовою і особливостями цегли , який відрізняється своєю теплопровідністю. Він дуже швидко нагрівається , і також швидко остигає. Ці фактори повинні бути обов'язково враховані , інакше , оплот тепла не справлятиметься зі своєю функцією. Як правило , їх розташовують у торцевих стін. Це дозволяє органічно вписати його в інтер'єр і отримати при цьому бажаний опалювальний ефект. У ряді випадків камін з цегли може бути розміщений і в кутку . У такому випадку можна отримати можливість одночасного обігріву кількох приміщень. При цьому необхідно враховувати і техніку пожежної безпеки , яка є першочерговою. Тому вибір місця для його установки в кожному конкретному випадку краще передати досвідченим фахівцям. Що ж до розмірів приміщення , то вони повинні бути не менше 11-12 м2. Крім того , в ньому обов'язково має бути відкривається вікно . Тільки в цьому випадку може бути гарантований приплив свіжого повітря , який і забезпечить безпечне функціонування цегляного каміна.

Розрахунок розмірів цегляного каміна

Як і будь-яке і у будь-якого обігрівального пристрою , розміри впливають на його теплові характеристики . Тому перед його проектуванням необхідно визначити його точні розміри . Для цих цілей використовують пропорцію 1:50 - 1:70 . В якості співвідношення беруть обсяг самого приміщення і топкового отвору . Що ж до глибини топки , то вона повинна відповідати висоті в пропорції 1:2 - 2:3. При цьому варто враховувати , що задня стінка робиться товщиною приблизно 12 см , а бічні - 25 см. Розрахувавши дані величини можна отримати точний розмір майбутнього каміна і оптимально розмістити його в обраному місці. Виходячи з розміру топки , розраховується і димар , який повинен бути в 8-15 разів менше в діаметрі.

Підбір матеріалів для каміна

В якості основного будівельного матеріалу для класичного каміна використовується пічної цегла. Відразу варто відзначити , що така цегла повинен відповідати певним нормам , які визначає майстер безпосередньо перед його використанням. Цей процес з вигляду досить простий: легке постукування молотом по цеглі дає певний звук , за яким і визначається придатність будівельного матеріалу. Якщо побудувати , не враховуючи цього чинника , з'являється ймовірність неправильного його функціонування . Важливий при будівництві і розчин , який складається з глини і піску. Що ж до глини , то підійде практично будь-яка. Але , як кажучи досвідчені майстри , найкращих результатів можна досягти тільки використовуючи « червону» глину. Що ж до оздоблювальних матеріалів , то на сьогоднішній день вибір широкий. Як матеріал для порталу можуть виступати , як природні матеріали : різні камені , деревина , так і «продукти» прогресу - металеві сплави і ряд інших матеріалів. У цьому випадку все залежить від необхідного дизайну.

Фундамент - основа цегляного каміна

Для того щоб цегляний вогнище прослужив Вам «вірою і правдою » довгі роки , необхідно дуже ретельно підійти не тільки до його будівництва . Особливо це стосується створення фундаменту. Саме від того , наскільки правильно буде викладений фундамент , настільки стійкий і буде сам камін. В якості основних матеріалів для фундаменту використовують бутовий камінь або спеціальний водостійкий цегла. як правило , фундамент роблять на 10-15 см ширше , ніж основа . При цьому , його виконують окремо від фундаменту будівлі. Таким чином , попереджають вплив просадок , як самої будівлі , так і вогнища. Рекомендується використовувати цемент з індексом 400 або 500 .
У процесі будівництва самого каміна димохід потрібно розташовувати саме посередині фундаменту. Завдяки цьому створюється симетрична навантаження на підставу , яка попереджає перекоси .

Догляд та топка каміна з цегли

Почнемо з того , що постійне використання каміна є причиною утворення великої кількості сажі , яку необхідно регулярно прибирати. Це стосується не тільки самої топки , а й димоходу . Звичайно ж , чистити димохід після кожного використання не варто , а ось раз на рік все ж доведеться зайнятися ним впритул . Для цих цілей бажано передбачити ще на етапі будівництва зручний доступ до зовнішньої його частини. Що ж до самої топки , то після кожного використання вона підлягає обов'язковій чищенні , так як утворюється сажа неблаготворно впливає на організм людини. До речі , її кількість якраз і залежить від того, чим топити камін. Класичним джерелом вогню в каміні є дрова . При цьому , найкраще використовувати березу , і відмовитися від хвойних порід. Але , так як деревина зараз досить дорога , та й вимагає організації додаткових місць для зберігання , то все частіше власники використовують вугілля та брикети. Хоч це паливо і дає більше сажі , але все ж воно менш « клопітно », та й тепло від нього більше.
 
Незважаючи на те , що цегляні каміни відрізняються простотою своєї конструкції , вони вимагають до себе тільки професійного підходу. Це обумовлено рядом особливостей , які необхідно враховувати при їх будівництві . Крім того , це джерело відкритого полум'я. Неправильне його виконання може стати причиною пожежі. Тому , пам'ятайте , що будівництво будь-якого каміна , навіть самого простого ВЛАСНИМИ СИЛАМИ , НЕПРИПУСТИМО !
Якщо хочете прикрасити свій будинок сучасним шедевром , який буде радувати своїм теплом , то фахівці нашої компанії завжди готові Вам допомогти у його будівництві .

http://.com.ua/ Проектування, комплектація будівництва, ремонт кахельних груб та камінів, печей Проектування, комплектація будівництва, ремонт кахельних груб та камінів, печей
Яндекс.МетрикаУкраїнський будівельний портал www.promobud.ua