Печі з цегли

Будиночок у селі - мрія кожного. Найчастіше в ньому немає опалення , як бути ? Адже тепло створює комфорт , затишок в домі. Серцем житла є неодмінно піч , саме вона збере всіх домочадців , обігріє і приголубить їх. Нехай багатьом це здасться смішним , але це дійсно так .
Біля печі відбуваються численні маніпуляції , будь то готування обіду або сушка речей. Від лежання на печі вже точно хтось не відмовиться.
 
І тут осібно стоїть питання, якою грубці віддати перевагу. Багато хто скаже , печі повільного горіння кращі в своєму роді. Звичайно остаточний вибір за вами. Розповім , якими перевагами і недоліки облаем та чи інша піч.
Почнемо з грубки повільного горіння. Її ви можете придбати в будь-якому спеціалізованому магазині , відповідної спрямованості . Вона швидко , практично миттєво віддає тепло , звичайно адже вона зроблена з металу , легка за масою. Дуже просто встановлюється , не вимагає фундаменту , що не скажеш про цегляної печі. Максимум , що необхідно - це стандартна пожежобезпечність згідно інструкції по установці. Плюсами , безсумнівно, є : швидка віддача тепла , економічна витрата дров , малі габарити , швидка установка . Монтування не вимагає певних навичок , досить дотримуватися рекомендації по установці.

До значних мінусів віднесемо , насамперед, те , що ця піч постійно тліє , або навіть повільно горить , відповідно для цього їй необхідний кисень , а бере вона його відомо звідки ! Природно з вашого будинку і затягує в топку. Виходить , що за статтю тягне. Якщо вивести піддавали так , щоб забір повітря здійснювався через вулицю , то можливо частково уникнути цього ефекту . Металева пічка швидко нагрівається , і природно швидко остигає. Як тільки тління припиняється вона тут же холодна .

Цегляна піч - це добре тепло . Воно приємне і легке . Ця пічка довго набирає обертів , це відноситься до будь-яких цегляним печей. Багато спалює дров , але тепло від неї йде довго і приємно. Якщо передбачена лежанка , то прогріти кісточки на такий грубці одне задоволення. Вона не вимагає кисню , так як , нагрівшись , починає віддавати тепло ще довгий час. Для кладки необхідний литий фундамент , піч дуже масивна , важка. Послуги якісного пічника не дешеве задоволення . Можна спробувати скласти таку піч самому. Для цього озбройтеся вичерпною інформацією з даного питання. По можливості проконсультуйтеся з пічником - практиком. Одна з кращих печей : купольна .

Вибір як завжди залишається за вами! Доброго тепла!

Вибираємо піч для заміського будинку

каміни з цегли

Джерелом тепла в заміському будинку є піч. Вона виконує не тільки опалювальні функції , але і служить як варильна плита для приготування їжі , духовка , гріє воду , підігріває навколишнє повітря в теплицях , лазнях , сушить білизну. Печі мають різну конструкцію і застосовуються для різних цілей. Цегляна піч у хаті має бути простою у спорудженні , зручною у використанні , безпечної в пожежному відношенні , міцною і довговічною.

Печі діляться на два види:

 
- Кам'яні ; ( російська , шведська з плитою , англійська камін, і т.д.) Кам'яна піч за часом довше топиться , а й довше віддає тепло.

 
- Металеві ; (Котел для опалення , буржуйка , скороварка , банна піч і т. д.). Котли для вугілля , газу і мазуту зазвичай встановлюються в підвалі будинку разом з трубами для нагріву парового опалення , інша справа піч у лазні , або буржуйка в теплиці на дровах. Слід пам'ятати , що металеві печі нагріваються часто до червоного і ставити їх треба якомога далі від легкозаймистих предметів .

 
Крім цього , вони діляться на прості і комбіновані. Проста печьслужіт для опалення будинку. Комбінована піч більш функціональна ; на ній можна готувати їжу , коптити або смажити м'ясо , сушити одяг , гріти воду.

При виборі проекту печі доведеться враховувати наступні моменти:

 
1 . Призначення (тільки для опалення або для варіння , сушіння , підігріву ) . При комбінованому варіанті , необхідно звернути увагу , чи працює взимку і влітку в одному режимі опалювально- варочном , або може перемикатися на літній ( варильний ) і зимовий ( опалювальний ) режим. Для цього роблять зимовий димар з системою димооборот і літній димар з прямою тягою , куди ставиться додаткове засувка.

 
2 . Матеріалі з якого буде зроблена піч (цегла , метал). Масою до 300 кілограм не вимагає фундаменту і може встановлюватися на підлозі. До подібних відносяться кухонні плити типу « шведки » і невеликі печі для опалення невеликих будиночків , на кладку яких йде не більше 200 цеглин разом з трубою. Для конструкції масою перевищує 300 кілограм , потрібно обов'язково викладати фундамент , не пов'язаний з фундаментом самого будинку. Кам'яну піч найкраще викладати з глазурованого ( пічного ) цегли. Основний матеріал для кладки: глина , глинозем , пісок , цемент.

 
3.Топліве , яке буде використовуватися (дрова , газ , вугілля , мазут , торф) . Перш ніж приступити до будівництва або купівлі котла для опалення , слід замислитися, чим раціональніше Вам опалювати будинок. Головне в цьому питанні високе ККД палива , наявність його у Вашому регіоні , вартість ( дешевизна ) .

 
4 . Розташуванні в будинку , товщині стін печі , системі димоходів , розташуванні труби ( поруч з піччю або на ній ) , формі , (кругла , квадратна , Т -подібна , прямокутна) . Розташування - головна проблема в будинку. Доводиться враховувати несумісні вимоги . У центрі будинку ( кімнаті) або у однієї з внутрішніх стін , найкраща тепловіддача і нагрів простору , але тоді і маленька піч захарастить навіть велику кімнату , та й дрова доведеться носити через усе приміщення , разом із сміттям і брудом. Встановлена біля зовнішньої стіни займає менший простір , але й гірше його прогріває , до того ж , така установка затемнює кімнату. Краще розташувати в центрі будинку так , щоб топка і варильна частина були на кухні або перед входом , а Тепловіддаючим стіни з системою димооборот і кам'яна частина знаходилися в житлових кімнатах.

 
5 . Площа, ( кубатуру ) , яку опалює вогнище . При кладці печі в будинку велику роль грає площа , яку Ви хочете опалювати . Розрахувати це просто . Встановлюємо розмір житлової площі для опалення , визначаємо розміри обраній печі , враховуючи , що кожен кубометр внутрішнього об'єму приміщення втрачає від 50 до 100 ккал теплоти за годину ( залежить від кліматичної зони ) . Кожен квадратний метр протопленій печі дає тепловіддачу від 400 ккал на годину. Простіше кажучи 1 квадратний метр печі може обігріти 20 квадратних метрів житла , за умови , що піч буде топитися один раз на добу. Дане правило не відноситься до газових та мазутним котлам з паровим опаленням.

 
У висновку хочу сказати , що в наш час багато різних систем опалення , але піч з незапам'ятних часів обігрівала житло людини . В даний час багато літератури , довідників , інтернету , де описується вибір , пристрій , кладка , але не всі «фахівці » знають , як правильно це робиться. Та й справжніх майстрів цієї справи залишилося не так багато. Якщо Ви зібралися опалювальний вогнище в будинку , настійно рекомендую Вам звернутися до професіоналів цієї справи. Зробивши це , Ви підете від безлічі проблем , при виборі проекту , кладці печі і в подальшому використанні. Ще також заощадите купу часу , грошей , нервів.

 
Приємно , коли за вікном завірюха , а в будинку тепло і потріскують дрова.

http://.com.ua/ Проектування, комплектація будівництва, ремонт кахельних груб та камінів, печей Проектування, комплектація будівництва, ремонт кахельних груб та камінів, печей
Яндекс.МетрикаУкраїнський будівельний портал www.promobud.ua